Ardahan Cast Ajansları

Doğu Anadolu Bölgemizin Karadeniz sınırında Kafkaslar üzerinde kurulmuş olan Ardahan şehri bölgede hızla büyüme ve gelişim gösteren illerden bir tanesi olma yolunda ilerlemektedir.

Hizmet sektörünün bir parçası olarak çalışan reklam ajansları anlaşmalı oldukları firmanın vermiş olduğu ürün ya da hizmetlerin hedef kitleye ulaştırılması adı altında firmanın pazarlama ve satış çalışmasını yönlendirmek iyi bir iletişim ile tüketiciye yani hedef kitleye ulaşmayı kendilerine görev olarak almış ve işletme adına faaliyet göstermektedirler.

Artık her ilde görmeye alıştığımız ajanslardan bir tanesi olan Ardahan reklam ajansları ismiyle hedeflenmiş olan amaçlara ulaşabilme adına faaliyetlerinin düzenli bir plan içerisinde yürütmektedir. Projelerini önceden belirleyen ajans belirli kurallar ve yöntemler içerisinde tanıtım etkinliklerini sürdürerek çalışmalarını sürdürmektedir. Müşteriden gelen talep veyahut ajanstan giden görüşme talepleri karşısında herhangi bir anlaşma sağlanırsa firmanın piyasada hangi kitleyi kendisine hedef olarak belirlemesiyle müşterinin görmek istediği projeler ajansın gerekli birimleri tarafından projeye dönüştürülerek uygulamaya geçilmesi sağlanmaktadır. Reklam ajansları bu süre içerisinde insan kaynağını da ön plana çıkararak çalışmalar yapmaktadır. Örneğin ürün tanıtımı için Ardahan mankenlik ajansları ile görüşülerek istedikleri şartlardaki manken adayları belirlenirken buna göre de Ardahan modellik başvuru formları internet üzerinden ülkenin tamamına yönelik başvuruları kabul ederken bizzat şehirde yaşayan başta üniversite öğrencileri olmak üzere işe karşı bir eğilim hissedenlerin de birebir görüşmeler yaparak başvuru yaptığı görülmektedir. Reklamın tanıtımı esnasında oyunculuk yeteneği gerektiren bir süreç var ise de reklam ajanslarının cast ajanslardan destek aldığını da görebilmekteyiz. Yine burada da online başvurular kabul görürken Ardahan cast ajans başvuru sürecini bizzat yüz yüze sonuçlandıran kişilerde mevcuttur. Özet olarak bir reklam planlamasının sürecini yedi maddede açıklayabilmemiz mümkündür.

Aşamalar şu şekildedir;

  • Durum Analizi
  • Tanıtım Amaçlarının ve Hedeflerini Belirlenmesi;
  • Tanıtım Stratejisi;
  • Kampanya Bütçesi
  • Reklam Yapımı;
  • Medya Seçimi;
  • Reklam Etkinliğinin Ölçülmesidir.

Görüyoruz ki; sektörler büyüdüğü çeşitlilik arttığı müddetçe insan istihdamının her zaman olacağı kaçınılmazken kendini hangi sektörde çalışmayı düşünüyorsanız o meslek ile alakalı çalışma yapan kişi ve şirketlerin sürekli takip içinde olmak gerekmektedir.