Gaziantep Cast Ajansları

Reklamlarda ekran yüzü olmak, film ve dizilerde bir karakteri canlandırarak oyuncu olmak isteyen her kesimden yaş sınırlaması olmaksızın eğitim seviyelerine bakılmaksızın tecrübe ayırımı yapmadan kendine ve yeteneğine güvenen herkesin başvuruda bulunduğu cast ajanslar ülkemizin pek çok ilinde   olduğu gibi Gaziantep’te de etkin bir şekilde hizmet sunmaya başlamıştır.

Gaziantep cast ajansları bulundukları bölge itibari ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ismini bölgenin diğer illerine göre daha çok duyurmuştur. İlde bulunan Gaziantep oyunculuk ajansları diğer ajanslar gibi oyuncu adaylarında aradığı özellikleri firmaların istekleri doğrultusunda değerlendirmektedir. Genel olarak cast ajansa başvuru yapacaklarda esmer sarışın, kısa boylu uzun boylu, şişman zayıf gibi fiziksel özellikleri göz önünde bulundurmaz. Şirketin film veya dizideki oyuncu isteğine göre cast ajansa talepte bulunur. Buradaki en önemli husus kişinin projeye uygun olup olmadığıdır. Kendilerine başvuruda bulunmuş olan uygun adaylar mevcut ise Gaziantep oyunculuk ajansları projeye ve uygunluğa göre oyuncu adaylarına dönüş yaparlar. Gaziantep reklam ajansları da oyunculuk ajansları kadar önemli bir hizmet vermektedir. Özellikle bölgeye ait ürünlerin reklam çekimlerinde kullandıkları yeni yüzler ile başarılarını duyurmaya devam etmektedir. Reklam ajansları da birçok dalda hizmet vermektedir. Bunlardan bir tanesi pazarlama ve iletişimdir. Pazarlama; şirket sahibine geliştirilen projeleri sunarak önerilerde bulunur diğer bir hizmet olan iletişim ise reklamı yapılacak ürünlere basın yayın yolu ile veyahut bilbordlara asılacak olan afişler ile ürünün duyurulmasını sağlar. Buda alınacak ürünün kısa sürede en etkili bir şekilde tanıtımını yapma yöntemidir. Reklam ajansına başvuranlar öncelikle figüranlık gibi rollerde oynadıktan sonra kendilerini geliştirebilirler. Reklam çekimleri ile ilk tecrübelerini deneyip daha sonra dizi, film ve mankenlik ajansına başvurup kariyerini bu şekilde devam ettirmektedirler. Bu şekildeki kişilerin de sayısı oldukça fazladır.

Gaziantep mankenlik ajansları diğer ajanslara göre fiziksel özellikleri daha çok ön planda tutarlar. Erkek manken adaylarında omuz ve gövde yapısı geniş olması gerekirken boy ölçüsünün de minimum 180 cm olması gerekmektedir. Kadın manken adaylarında ise dar bir kalça ve ince bir bel ajansların dikkat ettiği fiziksel özelliklerdir. Bunun yanı sıra kadın manken adaylarında ideal bir fizik ile beraber boy ölçüsü 170 santimetre olmalıdır. Mankenlik konusunda Gaziantep reklam ajansları başvuru yapan manken adaylarına yol gösterici olarak hizmet vermektedirler. Gaziantep ilinde yaşayan kendini denemek ve ispatlamak isteyenler bölge halkına hizmet veren ajanslara başvuruda bulunabilirler.