Kişisel İmaj Eğitimlerinin Cast Ajansları Açısından Önemi

İletişim insanların en dikkat etmesi gereken unsurlardan biridir. Bir insanın diğer bir insanla anlaşabilmesi, kendini anlatabilmesi için iletişimi kuvvetli birey haline gelmemiz gerekmektedir. Oyunculuk mesleği de, modellik mesleği de ekran önünde olmakla birlikte birçok insana hitap eden meslekler halindedir. Hitabı yüksek modeller ve oyuncular daha başarılı olmaktadırlar.

 

 

Cast ajansları oyuncu ve model adaylarına iş olanağı sağlamakta ve bu meslekte ilerleyebilmeleri için yol göstermektedir. Yapımcılar kendilerine uygun aday profilini cast ajanslarına bildirirler. Cast ajansları da bünyesinde bulunan kişiler arasında en uygun olanını belirler ve yapımcı ile görüşme ayarlar. Bu durumda kişinin etkileşimi, iletişimi ve duruşu nasıl olursa işte çalışma olasılığı daha yüksektir. Cast ajansları bu açıdan her şeyden önce iletişimi yüksek kişiler ile irtibata geçmektedir. İletişim cast ajanslarında oyuncu adaylarının fazla oluşu ile ayırıcı özellik yaratmaktadır.  Bu bağlamda en kişisel imaj eğitimi cast ajansı çevresinde gelişen meslek grupları içinde önemli bir özelliğe sahiptir. Kişisel imaj eğitimi oyuncu ve model adayları için hem meslek hayatında hem de kişisel hayatında önem sahiptir. Bu eğitim sayesinde birçok özelliğe sahip olmaktayız bu eğitim sayesinde;

  • Empati ve iletişim konusunda detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz.
  • Dinlemek ve dinlenmek için yapılması gerekenleri öğreneceksiniz.
  • Kariyerinize ve iş ortamınıza göre imaj belirlemesi yapabileceksiniz.
  • Konuşma tarzınızdan ses tonlamanıza kadar etkili konuşma biçimlerini göreceksiniz.
  • İletişimin en güçlü kaynağı olan jest ve mimikleri etkili bir şekilde kullanma becerisine sahip olacaksınız.
  • El sıkışma yönteminden oturuşa kadar en önemli bilgilere sahip olabileceksiniz.

Kişisel imaj eğitimleri sayesinde daha tercih edilen aday haline geleceksiniz hem de diğer adaylardan kendinize fark yaratacaksınız.  Cast ajanslarının bazıları bu eğitimi verirken bazıları bu eğitimi almanız için bağlantılarında size referans olmaktadır.  Bu eğitimi tamamladıktan sonra özel hayatınız için önemli bilgiler, meslek hayatınız için de mesleki yeterlilik kazanmaktasınız. Cast ajansları eğitimi olan adayların daha çabuk ilerleyebilmelerini sağlamaktadır. Her ne kadar istisnalar olsa da eğitim cast ajanslarına önemli bir kriterdir.

Kaynak: http://www.castreklamajansi.com/oyunculuk-olmak-icin-ne-yapmak-gerekir/