Oyuncular için Karakterin Önemi

Günümüzde cast ajansları özellikle gençler tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Yeteneği olan ve yeteneklerini sergilemek isteyen kişilerin ilk işleri herhangi bir cast ajansına başvuru yapmak olmaktadır. Cast ajanslarına başvuru yapan kişilerin ayrı ayrı yetenekleri bulunmaktadır. Cast ajansları oyuncu olmak isteyen kişiler içinde büyük önem taşımaktadır. Oyunculuğa yeteneği olan kişiler cast ajansları ile büyük çıkışlar yaşayabilmektedir. Oyunculukta karakterin önemli olduğu kadar oyuncuların karakteristik özellikleri de büyük önem taşımaktadır. Çünkü karakteristik özelliklerin oyunculuğa katkıları bulunmaktadır.  Karakter kişinin sahip olduğu bir şeydir ve bu özellikleri oyuncular insanlara karşı yansıtmaktadırlar.

Karakteristik özellikler sonradan kazanılmaktadır. İnsanların sahip oldukları birçok karakteristik özellikler bulunmaktadır. Bu karakteristik özelliklerden biri de güvenilirliktir. Güvenilirlik oyunculara büyük katkılar sağlar. Bir oyuncu gücenilir olduğu zaman bu oyuncu ile çalışmak isteyen kişiler neredeyse hiç düşünmeden oyuncu ile çalışmaya başlayacaklardır. Çünkü güven konusu en çok dikkat edilmekte olan karakter özellikleri arasında yer almaktadır. Diğer bir karakteristik özellik inanılırlıktır. İnanılır da her alanda önemlidir. Oyuncular rol yaparken iyi bir inandırıcı olmaları gerekmektedir. Oyuncu inandırıcılık özelliğine sahip değil ise eğer üstlendiği rolü yerine getiremez. İzleyiciler oyuncuların rol yaparken o rolü yaşıyormuş gibi olmasını istemektedirler. Yani oyuncular gerçekten de o sahneyi yaşıyormuş gibi inandırıcı bir şekilde hareket etmelidirler.

Kişilerin hayatları içerisinde motivasyon her alanda yer almaktadır. Motivasyonu yüksek olan kişiler hayatta her zaman bir adım daha önde bulunmaktadırlar. Çünkü motivasyonları yüksek olan oyuncular etrafına da pozitif bir enerji yaymaktadırlar. Bu pozitif enerji ile her şeyin daha da iyi görünmesini sağlamaktadırlar. Sabır oyunculuk sektörü açısından büyük bir yere sahiptir. Çalışma şartları olsun çalışma saatleri olsun oyuncular büyük bir sabır içerisinde davranmaları gerekmektedir. Çünkü bazı şartlar sorun çıkarabilir fakat oyuncular bu olumsuzlukların üstesinden sabır ederek gelebilmektedirler. Empati de oyunculuk sektöründe büyük yer kaplamaktadır. Gerek oyuncular arasında gerekse firmalar arasında bir empati olmalıdır. Kişilerin birbirlerini anlayabilmesi empati kurmaları gerekmektedir. Cast ajansları içerisinde olsun isterse başka firmalar olsun oyuncu çalışma arkadaşlarına karşı empati ile yaklaşmalıdır.

Kaynak: http://www.castajansbursa.net/cast-ajanslarindan-oyuncu-olmanin-yollari/