El Mankenliğinde Ten Renginin Önemi

Modellik ya da mankenlik yaşadığımız çağda oldukça popüler olan mesleklerden biridir. Bu mesleğin tercih edilme sebeplerinden biri hem getirisinin yüksek olması hem de gençlerin hayal dünyalarında yer edinmesidir. Mankenliği kendi içinde pek çok dalı olan bir ağaca benzetmek yanlış olmayacaktır. Herkes tarafından bilinen podyum mankenlerinin yanı sıra el, yüz, bacak, göz ve dudak gibi mankenlik çeşitleri bulunmaktadır.

Sektörde önemli bir yere sahip olan firmalar katalog çekimlerinde el mankenlerine sıklıkla yer vermektedir. Ürünün ön plana çıkabilmesi için mankenin ellerinin bakımlı, düzgün ve alımlı görünmesi başlı başına bir gerekliliktir. Bazı özellikler ise ürünün türü ise firmaya göre değişiklik göstermektedir. El mankenleri kimi zaman bir saat tanıtırken kimi zaman çanta reklamlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. Yakın geçmişe bakıldığında sadece çekimlerde görülen el mankenleri artık reklam filmlerinde de kendilerine iş bulmaktadır.

El mankenliği bu iş ciddiye alındığı takdirde başarıya ulaşacak bir meslek dalıdır. Çünkü dünya çapında adını duyurmuş el mankenlerinin yaşamları normal insanlardan bir hayli farklılık göstermektedir. Günlük hayatlarında yaptıkları işlere oldukça önem gösteren el mankenleri adeta ellerini koruma altına almışlardır. Onlar için önemli olan tek şey para kazandıkları elleridir. Gerekli bakımlarla ve düzenli nem terapileri sayesinde el mankenleri her daim sağlıklı ve kibar ellere sahip olmalıdır. Cast ajansında  Mankenlerin sahip oldukları ten renkleri ise doğal olarak çeşitlilik göstermektedir. Firmalar ajanslara aradıkları el mankeninin tüm kriterlerini yolladıkları için ten rengi de o kriterler arasında belli olmaktadır. Fakat genel manada tercih edilen ten rengi orta tonlarda olan ya da çok açık ve çok koyu ten renkleridir.

 Cast ajansı el mankenleri televizyon reklamları veya katalog çekimlerine ek olarak dublörlük de yapmaktadır. Çoğu kişiden düzgün ve güzel ellere sahip olan mankenler oyuncuların gerçekleştirdikleri fotoğraf çekimlerinde ellerini kullanmaktadır. Güzelliğin büyük bir önem arz ettiği bu sektörde el mankenliği oldukça aranılan bir mankenlik dalı haline gelmiştir. Düzenli bir iş olmamasına rağmen başarısını kanıtlamış olan el mankenlerinin aldıkları ücretler pek çok meslek dalından fazla miktarlara ulaşmıştır.