İçerde Dizisinde Nasıl Rol Alırım?

Günümüzde 7’den 70’e milyonlarca insan ekranlarda olmayı ister. Aileleri onları görsün, insanlar onları tanısın isterler. Ekranlarda gördüğünüz diziler, oyuncu olmak isteyen yeni yüzlere cast ajanslar sayesinde sahip olurlar. Cast ajanslar, oyuncu olmak isteyen ve ekranlarda kendini göstermek isteyen binlerce isme yardımcı olmuşlardır. İçerde dizisinde yer almak isteyenler için de en doğru adres, İçerde dizisi başvurusu alan ajanslardan birine gidip olacaktır. Bu ajanslardan birinin internet sitesinden kolayca başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sürecinde sizden ilk önce doğum tarihiniz, iletişim bilgileriniz, boyunuz, kilonuz, ten renginiz, müsait günleriniz gibi temel bilgiler istenir, ardından en az üç adet fotoğrafınızla birlikte başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Başvurunuzun tamamlanması yaklaşık olarak 3 ila 4 gün sürmektedir. Başvurunun ardından sizi cast ajansa almakla ilgili cevabı size telefon ile bildirirler. Bu bildirmeden sonra sizi en yakın şubelerine çağırarak profesyonel fotoğraf çekimine katılmanızı isterler. Bu sürecin ardından ilk mülakatları yaparlar ve mülakatlarda genellikle kısa bir reklam filmi ya da herhangi bir filmin bir sahnesini oynamanızı isterler. Mülakatlarınız tamamlandıktan sonra size en uygun rolü bulup bununla ilgili tekrarlı bir şekilde mülakatlarınıza devam ederler.


İçerde dizisi başvurusu yapabilmek için de bu cast ajanslardan birine başvurmanız gerekmektedir. Her gün onlarca insan cast ajanslar sayesinde ekranlarda yer alabilmaktedir. İçerde dizisi cast çalışması da tıpkı diğer dizi, film veya reklamlara yapılan alımlarla aynı şekilde yapılmaktadır. Sizler de İçerde dizisinde yer almak istiyorsanız, İçerde dizisinin çalıştığı bir cast ajansa başvurunuzu yapıp, mülakatlarınızı geçtikten sonra size verilen rolü canlandırabilirsiniz. İçerde dizisi cast çalısmasına katıldığınız andan itibaren siz de artık neredeyse bir oyuncu olmuş olursunuz. Sizlere verilen rollerde en iyi şekilde tamamladıktan sonra elinizde senaryo ile birlikte tam anlamıyla kendinizi kameralar karşısında bulabilirsiniz.
En önemli hususlardan birisi de kamera karşısına geçtiğinizde nasıl davranmanız gerektiğidir. Eğer bunun hakkında korkularınız veya endişeleriniz varsa asla korkmayın. Bu günlerde ekranlarda gördüğünüz en ünlü oyuncular da bir zamanlar tıpkı sizler gibi normal insanlardı.